Wycieczka do Włocławka i okolic...

SDC18329Dnia 12.09.2014r uczniowie SP w Dębołęce uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Włocławka i okolic. Pierwszym punktem programu była wizyta w Nadleśnictwie Włocławek. Pracownik Ośrodka Edukacji Ekologicznej przeprowadził ścieżkę dydaktyczną w parku, w którym uczestnicy rozpoznawali rośliny i zwierzęta żyjące w lasach. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się tablica przedstawiająca skrzynki lęgowe ptaków. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć, w jakich warunkach przychodzą na świat młode.

W drugiej części wizyty, zwiedzali muzeum, w którym pod okiem pracownika poszerzyli wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Kolejnym przystankiem było Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Dzieci miały okazje uczestniczyć w wystawie poświęconej czasów PRL-u oraz S. Zagajewskiemu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, na których poznały gry i zabawy tamtych czasów. Następnie udaliśmy się na lotnisko w Kruszynie. Na zwiedzanie hangaru zaprosili pracownicy Aeroklubu Włocławek. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć szybowce i wysłuchać opowieści o odbywających się startach i zawodach. Na płycie lotniska można było podziwiać samoloty biorące udział w lotach spadochronowych. Nie brakowało chętnych, aby zapoznać się z urządzeniami, którymi operują piloci i zasiąść na ich miejscu.

M.Pietrzykowska