Wycieczka do Bydgoszczy...

646 Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bydgoszczy, która odbyła się 28 października 2014 roku. Zasadniczym celem wyjazdu było zwiedzanie lotniska. Dzieci miały możliwość zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem portu lotniczego. Uczniowie wcielając się w role pasażerów, poznali procedury odprawy lotniczej. Mogli również podziwiać planowy odlot samolotu.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej. Następnym punktem wycieczki było Stadion Zawiszy. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy, próbowali swoich sił na bieżni i murawie. Po intensywnym zwiedzaniu wszystkim uczestnikom należała się chwila relaksu w kinie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film pt. Pinokio. W drodze powrotnej wszystkim dopisywały humory i planowano następny wspólny wyjazd.

Błażej Barczak