Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole...

100 8261    13 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobrego Słowa. Każdy uczeń tego dnia został obdarowany dobrym słowem. Podczas apelu uczniowie przypomnieli dlaczego słowo jest ważne i dlaczego trzeba uważać na to, co i jak mówimy. Jest tak, że kiedy słyszymy dobre i miłe słowa, to one powodują, że sami mamy ochotę ich używać. Tego dnia od rana do samego wieczora mówiliśmy sobie miłe słowa, gdyż mają one wielką wartość i siłę. Słowa mogą ranić, ale mogą też budować. Używajmy tylko tych, które budują. Opowiadajmy o tym, co dobre, cieszmy się z naszych sukcesów.

Zauważajmy dobre strony naszych koleżanek i kolegów, mówmy im o nich. Koncentrujmy się na dobrych emocjach, używajmy pozytywnych słów, a te negatywne są od dziś zabronione. Sprawmy, żeby przynajmniej jedna osoba poczuła się lepiej dzięki naszym słowom. Pamiętajmy:

"Dobre Słowa są jak słońce
 - im więcej ich mówimy, tym jaśniej wkoło"

Jolanta Stranc