Aktualności

Teatr uczy i bawi...

DSC 0506   30 maja w Szkole Podstawowej w Dębołęce odbyła się VIII edycja Powiatowego Przeglądu Scenek Teatralnych – Kukiełki pod hasłem „Cudowna przemiana".
W przeglądzie wzięły udział 3 grupy animatorów działające na terenie powiatu radziejowskiego. Grupa „Trzpioty" ze Szkoły Podstawowej w Dębołęce przedstawiające scenkę teatralną „Deszcz, który przyniósł zgodę" Grupa „Pacynki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie przedstawiająca scenkę teatralną „Kain i Abel"; Grupa „Marionetki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie przedstawiająca scenkę teatralną „Czy to jeszcze Kopciuszek?".


W jury zasiadali następujący członkowie: Daria Lisiecka – animator kultury, Wanda Wiatrowska – redaktor naczelny „Powiatowego ABC", Grzegorz Piasecki – radny powiatu radziejowskiego.
Przewodnicząca komisji pani Daria Lisiecka pochwaliła grupy za zaangażowanie się w twórczość teatralną, która przynosi młodzieży szkolnej wiele radości i daje możliwość bliższego poznania się z rówieśnikami w innych realiach. Zabawa w teatr uwrażliwia dzieci na kulturę żywego słowa, doskonali dykcję, emisję głosu i rozwija twórczą wyobraźnię. Wymienione efekty pracy zespołów teatralnych wyraźnie eksponowały się podczas prezentowanych występów.
Grupy otrzymały za udział w przeglądzie statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radziejowie oraz przez dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębołęce. Wsparcie finansowe w organizacji przeglądu szkoła otrzymała od Rady Rodziców.

 

Sławomira Kowalska