Zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2014/2015...

DSC 0337    Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą o godz. 8.00. Po czym o godz. 9.30 do szkoły przybyli goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Sławomir Kawczyński vice przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim, Pan Stanisław Kwiatkowski dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Piotrkowie Kujawskim, ks. Ignacy Myszyński proboszcz parafii Połajewo, Pan Edward Kubisiak emerytowany dyrektor szkoły, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Połajewa i Dębołęki-Rudzka Dużego, Zarząd Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Iloną Deręgowską.

Na początku Pani dyrektor Elżbieta Niedziałkowska powitała wszystkich i rozpoczął się uroczysty apel. W swoim przemówienie podkreślała, że w edukacji uczniów ważny jest cel, do którego powinni dążyć, wówczas będą zmotywowani do nauki. Zwróciła uwagę na zaangażowanie rodziców w sprawy szkoły i złożyła serdeczne podziękowanie. Szkoła to wspólne dobro i wspólne działania rodziców, uczniów i nauczycieli. Po czym nastąpiło wręczenie świadectw, listów gratulacyjnych i podziękowań uczniom i rodzicom kl. I-V.
W dalszej części uroczystości było pożegnanie absolwentów, podziękowania dla nich i ich rodziców. Dwie uczennice kl. VI Kamila Witt i Iga Paszkiet za wybitne wyniki w nauce otrzymały stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.
Nastąpiły także podziękowania dla tych osób, które żegnały się z naszą szkołą. Po 38 latach pracy na emeryturę z dniem 31 sierpnia 2015 r. przechodzi Pani Mirosława Brzezińska, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ilona Deręgowska kończy kadencję w radzie, Pani Edyta Lewandowska i Lilla Górska również kończą pracę w Radzie Rodziców oraz Pani Kinga Małkowska odchodzi z naszej placówki. W imieniu społeczności szkolnej i Rady Rodziców Pani dyrektor podziękowała wszystkim osobom żegnającym się ze szkołą za trud i zaangażowanie w jej sprawy. Były łzy wzruszenia i wspomnienia mienionych chwil.
Po wszystkich podziękowaniach nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów kl. V i VI pod kierunkiem wychowawców Pani Doroty Wysockiej i Pana Błażeja Barczaka. Dzieci pięknie wystąpiły i wprowadziły wszystkich w sentymentalny nastrój. Po czym goście zabrali głos i życzyli miłych wakacji i dobrego wypoczynku.
Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, a uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby we własnym gronie dokończyć uroczyste wręczenie świadectw i podsumować mijający rok szkolny.
Tak więc kolejny rok za nami... Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, jednak każdy pozytywnie wspomina mienione miesiące. Życzymy wszystkim udanych
i bezpiecznych wakacji.

Elżbieta Niedziałkowska, Błażej Barczak