Poznajemy regionalnych przedsiębiorców!..

DSC 1267    Pod tym hasłem w dniu 24 maja 2016 roku odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VI do Cementowni Kujawy w Bielawach. Celem wyjazdu było zwiedzanie fabryki, poznanie procesu technologicznego produkcji cementu oraz infrastruktury przedsiębiorstwa. Uczniowie po zapoznaniu się z filmem przedstawiającym historię i etapy rozwoju cementowni, zostali przeszkoleni w zakresie zasad bezpieczeństwa na terenie zakładu.

Następnym etapem wycieczki było oglądanie parku maszynowego, magazynów i urządzeń. Największe wrażanie na uczniach wywarł widok wyrobiska oraz sposób pozyskiwania surowca. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w toruńskim Kinder Parku. W tym miejscu dzieci miały możliwość wspólnej zabawy, korzystania z różnych form rozrywki. Największą popularnością cieszyła się ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, tor tubingowy oraz podłoga interaktywna. Chwila wytchnienia nastąpiła w restauracji MacDonald. Po wspólnym posiłku czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja – gra w kręgle. Większość dzieci próbowała sił w tej dyscyplinie po raz pierwszy. Energia i dobre humory nie opuszczały uczniów również w drodze powrotnej. Ta wycieczka uczyła, bawiła i wychowywała.

Barczak Błażej