Dzień języka angielskiego...

DSC 1411   30 maja odbył się Dzień Języka Angielskiego. W tym roku poświęcony był Stanom Zjednoczonym i rozpoczął się spotkaniem z dziećmi z klas II-III. Śpiewaliśmy piosenki, ćwiczyliśmy „łamańce językowe", chętni brali udział w zabawach językowych. Dzieci miały okazję zapoznać się z symbolami i najważniejszymi faktami dotyczącymi tego kraju.

Uczniowie z klas IV-VI oglądali prezentacje dotyczące symboli Stanów Zjednoczonych, typowego jedzenia i przysmaków, zespołów i wokalistów amerykańskich.Jednym z ciekawszych punktów imprezy był konkurs „Cooking". Konkurs ten polegał na przygotowaniu w domu potrawy. Wszystkie składniki oraz czynności miały być opisane w języku angielskim i sfilmowane. Do konkursu zgłosiło się wiele osób a efekty ich pracy, często zabawne, mogliśmy zobaczyć tego dnia. Jurorami konkursu byli przedstawiciele każdej z klas oraz p. Kasia Pietrzak. Autorzy najlepszych filmów zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Kolejnym punktem była recytacja wiersza w języku angielskim. Zwieńczeniem naszego spotkania był konkurs wiedzy dotyczący wiadomości zaprezentowanych tego dnia - kultury, zabytków, słynnych miejsc i wykonawców. Istotną rolę w tym projekcie odegrali uczniowie z klasy VI. To właśnie oni przygotowali plakaty ilustrujące flagi, symbole i zabytki Stanów Zjednoczonych oraz ciekawe prezentacje. Wszyscy bawili się znakomicie. Było dużo śmiechu i radości, a co najważniejsze uczniowie mogli powtórzyć i utrwalić w formie zabawy wiedzę zdobytą na lekcjach. Następny Dzień Języka Angielskiego już za rok!

Katarzyna Pietrzak