Aktualności

To już wakacje….

DSC 0080   „Pożegnania nadszedł czas". Takim hasłem zakończyliśmy 24 czerwca 2016r. rok szkolny 2015/2016. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą w kościele św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim. Po czym o godzinie 9:30 cała społeczność szkolna spotkała się na apelu.

Do szkoły przybyli zaproszeni goście Pan Sławomir Bogucki burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Pani Joanna Karmowska przewodnicząca Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim, Pan Stanisław Kwiatkowski dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Piotrkowie Kujawskim, ks. Ignacy Myszyński proboszcz parafii Połajewo, Zarząd Rady rodziców z przewodniczącą Panią Małgorzatą Marciniak, Pan Edward Kubisiak emerytowany dyrektor naszej szkoły, Pani Mirosława Brzezińska emerytowany pracownik szkoły, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Połajewa i Dębołęki –Rudzka Dużego oraz rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.
Na początku wszystkich przybyłych powitała Pani dyrektor Elżbieta Niedziałkowska. Uroczysty apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego. W swoim przemówieniu Pani dyrektor podkreśliła znaczenie edukacji w życiu młodego człowieka. Podsumowała mijający rok. Wymieniła konkursy i zawody, w których nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca. Podziękowała rodzicom za zorganizowanie Festynu Rodzinnego i zaangażowanie w sprawy szkoły. Po czym nastąpiło wręczenie świadectw, listów gratulacyjnych i podziękowań dzieciom i rodzicom klas I-V. W dalszej części uroczystości odbyło się pożegnanie uczniów klasy VI. Dwie uczennice Agata Szeląg i Wiktoria Lewandowska za wzorowe zachowanie oraz celujące i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymały stypendium Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski. W imieniu społeczności szkolnej i Rady Rodziców Pani dyrektor podziękowała Panu Romanowi Jabłkowskiemu za pracę w Radzie Rodziców. Po wręczeniu nagród i świadectw uczniom klasy VI nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez dzieci z klasy V i VI pod kierunkiem wychowawców. Uczniowie klasy VI dyplomami uznania podziękowali nauczycielom i pracownikom za trud włożony w ich wykształcenie. Tradycyjny kwiatek wręczyli swoim rodzicom dziękując za wychowanie. Były łzy wzruszenia i wspomnienia mienionych lat. Po czym głos zabrali goście, życzyli słonecznych, bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku. Następnie Pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, aby dokończyć wręczanie świadectw. Kolejny rok za nami. Wspominać go będziemy w sposób szczególny, ponieważ klasa VI ostatni raz pisała sprawdzian kończący szkołę podstawową.
Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji!

Dorota Wysocka