Szkoła Podstawowa w Dębołęce najlepsza w powiecie...

DSC 0140   Praca strażaka to bardzo trudny i odpowiedzialny zawód. Wymaga dużego poświęcenia i szerokiej ogólnej wiedzy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębołęce od zawsze interesują się tematem ochrony przeciwpożarowej. Wspierani przez opiekunkę Sławomirę Kowalską i miejscowych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Rudzk Duży – Dębołęka odnoszą znaczące sukcesy w tej dziedzinie.

16 lutego 2017 roku do etapu szkolnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" przystąpiło dwudziestu trzech zawodników z klas IV-VI.
Konkurs składał się z części pisemnej. Dziewięć osób uzyskało maksymalną ilość punktów i wzięło udział w dogrywce ustnej. Po ciężkiej walce trwającej kilka rund udało się wyłonić do kolejnego etapu pięciu laureatów:

I miejsce – Mateusz Małecki
II miejsce – Aleksandra Zarzeczna
III miejsce – Erwin Wadelski
IV miejsce – Martyna Michalak
V miejsce – Patrycja Zachwieja

Na etapie gminnym spośród pięciu typowanych zawodników z naszej szkołynajlepszym z najlepszych okazał się Mateusz Małecki zajmując II finałowe miejsce.
24 marca przystąpił do etapu powiatowego OTWP rywalizując z zawodnikami
z czterech gmin powiatu radziejowskiego. Na tym poziomie nie miał sobie równych. Uzyskał najwyższą ilość punktów i będzie reprezentował powiat radziejowski na etapie wojewódzkim, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Toruniu. Nasze szczęście sięga zenitu. Jesteśmy z Mateusza bardzo dumni. Przed nim okres ciężkiej i wytężonej pracy nad pogłębianiem trudnej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Życzymy mu dużo wytrwałości i silnej woli walki.

Sławomira Kowalska