Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja...

DSC 0067   Narodowe święta maja na celu uwrażliwienie uczniów na losy własnego kraju i narodu. Taki cel przyświecał akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie kl. VI przygotowani przez p. Elżbietę Kozłowską i p. Katarzynę Pietrzak nakreślili rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Wydarzenia owych czasów przedstawione zostały w formie relacji ze studia telewizyjnego.

Uroczystość kształtowała postawy patriotyczne oraz poczucie dumy z przodków, budziła szacunek dla symboli narodowych. Odśpiewano hymn państwowy ze szczególnym zwróceniem na zachowanie właściwej postawy, a na dekoracji pojawiły się barwy narodowe. To wszystko sprawiło, że uroczystość miała podniosły charakter. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu akademii słowo„patriotyzm" będzie się naszym dzieciom kojarzyło z miłością do Ojczyzny, codzienną, rzetelną nauką oraz pamięcią o doniosłych wydarzeniach z historii naszego kraju.

Katarzyna Pietrzak