Dzień języka angielskiego 2017...

DSC 0247    29 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. W imprezie wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Przygotowania do tego wydarzenia trwały 2 tygodnie. Każda z klas miała za zadanie przygotować plakat prezentujący wybrany kraj wchodzący w skład Wielkiej Brytanii. Korytarze ozdobiły również prace językowo-plastyczne wykonywane na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku.

Pierwszym punktem programu była projekcja filmów przedstawiających eksperymenty opatrzone komentarzem w języku angielskim. Autorami tych pouczających, ale czasami bardzo zabawnych nagrań były oczywiście nasze dzieci, które sobie znakomicie poradziły z zadaniem. Po krótkiej przerwie chętni wzięli udział w konkurencji „Łamańce językowe". Nie było to łatwe zadanie, ale większość uczniów wyszła z niego obronną ręką. W kolejnym zadaniu wybrane osoby wcieliły się w role słynnych brytyjskich piosenkarzy i piosenkarek. Mini Playback Show był sprawdzianem aktorstwa, odwagi i ... znajomości tekstu. Alicja Krysiak stała się Amy Winehouse, Alicja Czajkowska, Daria Wójkowska oraz Nikola Pilewska zaprezentowały twórczość Adele, Patrycja Zachwieja próbowała przekonać nas do punkowego stylu utworem „Anarchy", a Dawid Grabowski stał się przez chwilę Beatlesem. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące Anglii, Walii, Irlandii Pn. oraz Szkocji. Zawarte w nich informacje były przydatne teście sprawdzającym wiedzę o UK. Największą ilość punktów uzyskali Mateusz Małecki oraz Aleksandra Zarzeczna. Na zakończenie imprezy ośmioosobowe zespoły klasowe wzięły udział w konkursie sprawdzającym wiedzę ogólną z języka angielskiego. Zwycięzcami okazali się uczniowie z kl. 6. Oczywiście nie obyło się bez nagród jakimi były oceny, słodycze i gromkie brawa. Wszystkim serdecznie dziękuję za aktywny udział, zaangażowanie i entuzjazm.

Katarzyna Pietrzak