Szkolna akcja czytelnicza „ Jak nie czytam , jak czytam”...

DSC 0363   W świecie dorosłych dzieci są ważne. Nadają życiu sens , urok i radość. Są dumą i nadzieją przyszłych pokoleń. Podobną rolę stanowią w świecie dzieci książki. Pomagają im odkrywać świat, poznawać lepiej siebie i innych, kształtować osobowość i charakter.

Pierwszego czerwca w Dzień Dziecka odbyła się w Szkole Podstawowej w Dębołęce akcja czytelnicza pt. „ Jak nie czytam , jak czytam". W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kolory odpowiadające kolorom okładki wybranej książki. Wszyscy uczniowie tworzyli absurdalny tekst czytając po jednym słowie z wyznaczonej strony lektury. Zbudowali wieżę z książek. Przy muzyce odbyły się pląsy i taneczne konkursy z bohaterką dnia w roli głównej .
Było rodzinnie , kolorowo i wesoło. Ulubione pozycje wydawnicze towarzyszyły dzieciom przez kolejne godziny zajęć lekcyjnych.

Sławomira Kowalska