MasterChef Juniorek w Dębołęce...

DSC 0245   W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się programy poświęcone gotowaniu. Moda na kulinarne eksperymenty dotarła również do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce. 8 marca 2018 roku odbył się konkurs MasterChef Juniorek. Udział w nim wzięli uczniowie klasy V, którzy w kilkuosobowych grupach przygotowywali, według własnej receptury, pyszne desery.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów oraz zaszczepienie w nich zamiłowania do zdrowego i smacznego gotowania. Uczniowie w ciągu 35 minut mieli przygotować autorski deser, a następnie zaprezentować go komisji. Opowiedzieć o procesie przygotowania i wykorzystanych składnikach. Oceniano zarówno smak, jak i wygląd potraw. W cukierniczych potyczkach wygrała Natalia Dąbrowska i Amelia Ilecka, II miejsce przypadło zespołowi w składzie: Wiktor Czajkowski i Mateusz Małek oraz ex aequo z nim drużynie w składzie: Piotr Bubel i Piotr Reszka. Na III pozycji uplasował się zespół: Margerita Fołda, Martyna Michalak i Mateusz Jakubowski. Przyznano również wyróżnienia dla: Erwina Wadelskiego, Nikoli Jąkalskiej i Anity Ostrowskiej. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła słodka konsumpcja. Przybyli rodzice, uczniowie i nauczyciele degustowali przygotowane smakołyki. Taka forma rywalizacji sprzyjała nie tylko rozwijaniu pasji kulinarnych, kreatywności ale przede wszystkim pokazywała, że uczniowie potrafią pracować w grupie i wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Wszyscy doskonale się bawili. W przyszłości planowana jest kolejna edycja konkursu.

Błażej Barczak, Jarosław Walczak