Wieczór myśli patriotycznej...

DSC 0241   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębołęce udowodnili, że o patriotyzmie, miłości do Ojczyzny i przywiązaniu do kraju można mówić w sposób prosty, a zarazem bardzo wzruszający. To właśnie obchody Święta 3 Maja oraz wyjątkowy charakter roku 2018, setna rocznica odzyskania niepodległości, sprawiły, że wspólnie z p. Błażejem Barczakiem postanowili uczcić te ważne wydarzania spektaklem słowno-muzycznym.

W tym przedsięwzięciu ważna była inicjatywa uczniów oraz fakt, że sami dokonywali wyboru utworów, które zaprezentowali na scenie. Widzowie mogli wysłuchać znanych pieśni patriotycznych, jak i współczesnych utworów muzycznych, które podejmują tematykę narodową. Przybyli goście wysłuchali wierszy autorstwa wybitnych polskich poetów: W. Szymborskiej, A. Mickiewicza, Cz. Miłosza i wielu innych. Wyjątkowa atmosfera tego majowego wieczoru udzieliła się wszystkim przybyłym gościom. Każdy mógł sobie odpowiedzieć na pytanie, czym dla niego jest Ojczyzna i jak wiele jej zawdzięcza. Uczniowie dotarli do odbiorców nie tylko przez słowa, ale przede wszystkim emocje. Wspólne przygotowania do występu, robienie dekoracji oraz organizacja wieczoru, pozwoliła uwierzyć uczniom, że warto pokonywać swoje słabości, a scena nie jest przeznaczona tylko dla dzieci z idealną dykcją.
Tego wieczoru każdy z obecnych poczuł, że w tej szkole, wśród zebranej społeczności jest jego Mała Ojczyzna.

Barczak Błażej