Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020...

DSC 0005   Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się , jak co roku mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim. Dalsza część uroczystości odbyła się w naszej szkole.

Na początku głos zabrał pan Burmistrz Sławomir Bogucki, który wręczył nominację na kolejną kadencję dyrektorską pani Elżbiecie Niedziałkowskiej. Po czym nasza pani dyrektor rozpoczęła uroczystość serdecznie witając przybyłych gości: Pana Sławomira Boguckiego Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, ks. Waldemara Kowala proboszcza parafii Połajewo, Zarząd Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Panią Małgorzatą Marciniak, rodziców, uczniów, grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi i administracji.
Następnie wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Pani dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła wartość nauki w życiu uczniów oraz zwróciła uwagę na rozwój każdego dziecka. Po czym przedstawiła grono nauczycielskie, które będzie pracowało w tym roku szkolnym oraz zdała relacje z prac remontowych wykonanych podczas wakacji. Następnie słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował pan Burmistrz. Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil w murach naszej szkoły.

A. Starosta