Wieczornica wigilijna pełna kolęd...

DSC 0022   W blasku świec, przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd, wśród aniołów i gwiazd zdobiących salę, 12 XII 2019r. w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa „Wieczornica wigilijna pełna kolęd". Montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów, został przygotowany przez p. Beatę Skrzynecką. Wszyscy zaproszeni goście, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali opowieści o tradycjach związanych z polskim wigilijnym wieczorem, które były uzupełnione pięknymi, pełnymi refleksji bożonarodzeniowymi wierszami.

Całość dopełniały kolędy, wspólnie śpiewane przez przybyłych na wieczornicę gości. Roznoszący się zapach siana przypominał betlejemski żłóbek, a złożone przez uczniów życzenia zakończyły część artystyczną.
W świątecznym klimacie, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku wszyscy spędziliśmy miły wieczór, który wprowadził nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Beata Skrzynecka