Aktualności

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje...

DSC00025    Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, sprawdzianów, kartkówek, nauki online, porannego wstawania.

25.06.2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębołęce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Dzień ten rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 od pożegnania uczniów klasy VIII.

Na początku Pani dyrektor mgr Elżbieta Niedziałkowska powitała przybyłych na tę uroczystość: młodzież klasy VIII wraz z rodzicami, wszystkich nauczycieli, Przewodniczącą Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym dzwonkiem oraz odśpiewaniem hymnu. W dalszej części Pani dyrektor podsumowała mijający rok szkolny
i wręczyła za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczennicy Natalii nagrodę książkową i świadectwo z wyróżnieniem, uczniowi Piotrowi za wzorową obecność na zajęciach dyplom oraz nagrodę książkowa za pięć lat 100 % frekwencji, pozostałym absolwentom dyplomy i świadectwa ukończenia szkoły. Szczególne podziękowania złożyła na ręce Rodziców Natalii, którzy wzorowo wywiązali się z obowiązków wychowania córki.

Następnie serdecznie podziękowała za współpracę i pomoc Rodzicom ucznia Mateusza, którzy z ogromnym zaangażowaniem niejednokrotnie poświęcili swój wolny czas, aby pomóc szkole w różnych przedsięwzięciach. Pani dyrektor poinformowała, że Natalia za wybitne wyniki w nauce, otrzymały stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Piotrkowa Kujawskiego.

Na koniec uroczystości uczniowie klasy VIII przygotowali krótkie pożegnanie. Absolwenci z ogromną dozą poczucia humoru przybliżyli nam sylwetki pedagogów oraz pracowników naszej szkoły, nietypowe sytuacje z ostatnich lat nauki. Podziękowali nauczycielom i rodzicom, za trud i serce włożone w ich kształcenie i wychowanie. Następnie uczniowie klasy VII życzyli życzenia swoim starszym koleżankom i kolegom życząc dalszych sukcesów nauce, a Rada Rodziców przygotowała upominki. Uroczystość zakończył wspólny śpiew piosenki „Tak niedawno żeśmy się spotkali”.

O godzinie 10.30 zakończenie roku szkolnego odbyło się w klasach I – VII oraz oddziale przedszkolnym. Uczniowie w swoich klasach, z rąk wychowawców odebrali świadectwa. Wyróżniający uczniowie w nauce otrzymali nagrody książkowe, a uczniowie
z wzorową frekwencją dostali dyplomy.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni, w doskonałych humorach i pełni energii do pracy  w nowym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń, nowych, interesujących znajomości i wspaniałych przeżyć. Naszym absolwentom życzymy powodzenia w szkołach średnich. Oby drogi, na które skieruje Was życie były zawsze proste, a w ich pokonywaniu towarzyszył Wam uśmiech i pewność w podejmowaniu decyzji.

 

Dorota Wysocka