Ślubujmy Tobie Szkoło...

DSC00099   20 października 2021 roku odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębołęce ślubowanie klasy pierwszej. Piętnaścioro dzieci zostało pasowanych tradycyjnym ołówkiem szkolnym przez panią dyrektor Elżbietę Niedziałkowską na uczniów naszej szkoły i włączonych w poczet społeczności szkolnej. Pasowani uczniowie otrzymali pierwsze dowody tożsamości - legitymacje szkolne. Ponadto zostały im wręczone upominki od Rady Rodziców.

Uczniowie z klasy I zaprezentowali rodzicom krótką część artystyczną. Były wiersze i piosenki.
Starsi koledzy z klasy VIII pod opieką pani Jolanty Stranc przygotowali dla pierwszaków zabawy w których dzieci rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach. Pierwszoklasiści okazali się dość sprawni i energiczni, a ich wyczyny traktowane były "z przymróżeniem oka".
Uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Jolanta Kapturska