Wycieczka do Gniezna...

DSC00046   6 października 2021r. uczniowie klas III-VI SP w Dębołęce wybrali się do Gniezna. Głównym celem wycieczki było szerzenie wiedzy historycznej o wydarzeniach w Katedrze Gnieźnieńskiej i procesu produkcyjnego ozdób świątecznych w „Karinie Bombek”. Będąc na dmuchalni, dowiedzieli się, jak pod wpływem wysokiej temperatury, powstają różne kształty bombek.

W srebrzalni – poznali reakcje chemiczną, która odpowiada za ich srebrzenie od środka. Przechodząc przez lakiernię, dowiedzieli się, jak ozdoby nabierają pięknych barw. Ostatnim etapem była dekoratornia, gdzie doświadczony personel wprowadził ich w tajniki dekorowania bombek. Największą radość dzieciom sprawiły warsztaty plastyczne, podczas których mogły wykazać się swoimi umiejętnościami artystycznymi, własnoręcznie dekorując bombki. Wszyscy wrócili do szkoły z niesamowitymi wrażeniami i świątecznymi ozdobami.

Monika Pietrzykowska