W ogrodzie wdzięczności...

IMG 2843    13 października nienaganny strój galowy dzieci i młodzieży sygnalizował, że nie jest to dzień jak co dzień. Korytarze rozkwitły uśmiechami podekscytowanych dzieci. To Dzień Edukacji Narodowej zawitał w progi naszej szkoły. Uczniowie już od rana składali serdeczne życzenia swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom obsługi.

Najmłodsze dzieci przygotowały laurki, najszczerszy wyraz sympatii i uznania, które z dumą wręczały swoim paniom. Ten dzień nie tylko dobrze się zaczął, ale i pięknie zakończył, gdyż po lekcjach odbyła się z tej okazji akademia z udziałem uczniów z kl. VIII i VI, a przygotowana przez p. Katarzynę Pietrzak i p. Sławomirę Kowalską. Tradycyjnie akademię rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Niedziałkowska, która dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za pracę w jakże trudnych warunkach pandemii. Mniej oficjalna część akademii należała do młodzieży, która zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie, wokalne i instrumentalne w scenkach sytuacyjnych obrazujących z przymrużeniem oka realia szkoły. Dzieciaki włożyły dużo trudu w przygotowania do przedstawienia i jak zwykle zachwyciły zebranych. Wszystkim uczniom gorąco dziękujemy, wszak “Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się” (Taylor MacKenzie).

Katarzyna Pietrzak