Wycieczka do Łodzi
W dniu 6 listopada uczniowie klas IV–VII wzięli udział w wycieczce do Rzgowa i Dobronia. Celem wyjazdu było odwiedzenie Mandorii – Miasta Przygód oraz Lumina Parku, w którym w tym roku prezentowano wystawę zatytułowaną „Podróże Pana Kleksa”. Pierwszym punktem programu była wizyta w Mandorii. Od samego początku wszystkim udzielił się radosny nastrój.
5 listopada uczniowie klas VII i VIII wybrali się do Włocławka na spektakl „Kamienie na szaniec”, będący sceniczną adaptacją książki Aleksandra Kamińskiego. Przedstawienie ukazywało losy trzech harcerzy – Rudego, Alka i Zośki – którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolność ojczyzny, ryzykując własne życie.
Dnia 30 października odbyło się ślubowanie klasy I, gdzie pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do społeczności szkolnej. Rozpoczynając uroczystość Pani Dyrektor Elżbieta Niedziałkowska powitała gości i podziękowała za przybycie. Uczniowie ślubowali być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
17 października, uczniowie klasy 7 świętowali Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tego wydarzenia było przypomnienie, jak ważne jest codzienne spożywanie pożywnego śniadania, które daje energię i pomaga lepiej się uczyć.
W dniach 29 września - 3 października 2025 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębołęce odbyła się ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. W oddziale przedszkolnym realizowaliśmy „Tydzień o Budowaniu Relacji”, a w klasach I - VIII - „Tydzień o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej”.