24 kwietnia 2026 roku w Stróżewie gm. Bytoń miał miejsce Powiatowy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział troje uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Wiechecka z klasy IV, a Roksana Butkiewicz z klasy VII, Wiktor Jabłkowski z klasy V otrzymali wyróżnienia.