20260429 095843   Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych realizując podstawę programową z EDB zapoznają się zagadnieniem związanym z teorią strzelectwa. Nauka strzelania w szkole ma przygotować młodzież na ewentualne zagrożenia. W dotychczasowej formie brakowało  tematów związanych z obronnością państwa, umiejętnościami strzeleckimi, przygotowaniem uczniów do zagrożeń działaniami wojennymi czy podstaw ratownictwa taktycznego.

29 kwietnia 2026 roku uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce uczestniczyli w zajęciach w Zespole Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie. Młodzież wzięła udział w zajęciach na strzelnicy. Zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa. Uczyli się umiejętności koncentracji i skupienia, strzelania do wyznaczonego celu, odpowiedzialności i obowiązkowości, wyciszenia i opanowania, pewności siebie. Ćwiczyli postawę zasadniczą. Uczestniczyli w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem broni laserowej, krótkiej i długiej.

Dziękujemy!! Pani Dyrektor, Panu Wicedyrektorowi szkoły, nauczycielom oraz koleżankom i kolegom za naukę posługiwania się bronią, serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę.



Dorota Wysocka


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.