Messenger creation 0FC4C992 4EE7 4CDA 955E 29624FFE48CD   21 maja 2026 roku uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce autokarowej do Malborka. Wczesnym rankiem wszyscy zebrali się przed szkołą, gotowi na dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Wszystkim dopisywały humory. Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Malborka, gdzie znajduje się największy ceglany zamek na świecie i jedna z najważniejszych atrakcji historycznych w Polsce.

Już z daleka monumentalna budowla zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie poznali historię Zakonu Krzyżackiego, dowiedzieli się, jak wyglądało życie rycerzy w średniowieczu oraz zobaczyli liczne komnaty, dziedzińce, krużganki i zamkowe fortyfikacje. Szczególne zainteresowanie wzbudziły dawne sale rycerskie, zbroje, eksponaty muzealne oraz opowieści o tajemnicach zamku i dawnych mieszkańcach twierdzy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przewodnika, zadawali pytania i chętnie robili pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie zamku było doskonałą lekcją historii, która pozwoliła przenieść się w czasie i lepiej poznać średniowieczne dzieje naszego kraju.

Kolejnym punktem wycieczki był rejs po Kanale Elbląskim – jednym z najbardziej niezwykłych szlaków wodnych w Europie. Największą atrakcją okazały się słynne pochylnie, dzięki którym statek poruszał się nie tylko po wodzie, ale również po specjalnych platformach przemieszczających się po lądzie. Dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z takim rozwiązaniem technicznym, dlatego rejs wzbudził ogromne emocje i zainteresowanie. Podczas podróży statkiem uczniowie mogli podziwiać piękne krajobrazy, otaczającą przyrodę oraz spokojną atmosferę regionu. Był również czas na odpoczynek, rozmowy z kolegami i wspólne spędzenie czasu.

Wyjazd stał się doskonałą okazją do integracji uczniów z różnych klas oraz budowania koleżeńskich relacji. Nie zabrakło także chwili na zakup pamiątek i wspólny posiłek. Wszyscy wracali do autokaru zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń. Wieczorem szczęśliwie dotarliśmy do domu, zabierając ze sobą wiele pięknych wspomnień. Wycieczka do Malborka i rejs Kanałem Elbląskim były nie tylko ciekawą przygodą, ale także wartościową lekcją historii, geografii i techniki. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.