Aktualności

„Jak dawniej pieczono chleb" 2017...

DSC 0033   Dnia 9 czerwca 2017 r uczniowie klasy III byli na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym w Połajewie, w celu realizacji projektu „Jak dawniej pieczono chleb".
Za nim uczestnicy wyruszyli w drogę zostali wprowadzeni w krąg tematyczny „Nasz chleb powszedni". Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom sposobu pieczenia chleba w dawnych czasach.

W gospodarstwie zwiedzaliśmy pomieszczenia, mieliśmy możliwość zobaczenia specjalnego pieca, naczyń oraz produktów do wypieku chleba. Dzieci pracowały w grupach, a następnie prezentowały na forum swoje wytwory. Podczas gdy chleb piekł się
w piecu, dzieci samodzielnie wyrabiały masło. Mieliśmy okazję skosztować pysznego chleba z masłem. Było bardzo wesoło podczas zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. Aby sił do dalszej zabawy nie brakowało, wszyscy częstowali się kiełbaskami z grila. W gościnie u pana Janusza Lewandowskiego spędziliśmy czas z pożytkiem i przyjemnością. Radość była ogromna, a zabawa na łonie natury udana. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas realizacji projektu z pewnością pozostaną wszystkim w pamięci.

Aleksandra Starosta