Aktualności

Po raz ostatni zadzwonił dzwonek...

DSC 0073   23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017, które poprzedziła msza święta.
Uroczystości szkolne rozpoczęły się o godz. 9.15 powitaniem przez Panią dyrektor Elżbietę Niedziałkowską całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością Pan Sławomir Bogucki burmistrz Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim, Pan Stanisław Kwiatkowski dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Piotrkowie Kujawskim, Pan Sławomir Kawczyński wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Pan Krystian Betliński członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Zarząd Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Małgorzatą Marciniak, Pan Edward Kubisiak emerytowany dyrektor naszej szkoły oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Połajewa i Dębołęki-Rudzka Dużego.
Pani dyrektor podsumowując mijający rok, zaprezentowała konkursy i zawody, w których nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca. Podziękowała rodzicom za zorganizowanie Festynu Rodzinnego i zaangażowanie w sprawy szkoły. Po czym nastąpiło wręczenie świadectw, dyplomów i nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla ich rodziców. Na koniec goście zabrali głos życząc, aby czas wakacyjnej radości, był dla uczniów czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód. Po wszystkich podziękowaniach nadszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów kl. V i VI, pod kierunkiem Pani Moniki Pietrzykowskiej i Pani Katarzyny Pietrzak. Młodzi artyści zaprezentowali, w sposób żartobliwy, swoje propozycje funkcjonowania szkoły po wprowadzeniu nowej reformy oświatowej, jednocześnie wytwarzając wakacyjny klimat. Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, a na długo wyczekiwane wakacje, życzyła uczniom, by na kolejny rok szkolny wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych wyzwań, zadań, realizacji marzeń i planów. Po ceremonii oficjalnej zakończenia roku szkolnego 2016/2017, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, na ostatnie przedwakacyjne spotkania. We własnym gronie dokończyli uroczyste wręczenie świadectw i podsumowali mijający rok szkolny. Dla uczniów i nauczycieli była to radosna chwila, która rozpoczynała wakacje.
Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły i Przyjaciołom życzymy bezpiecznych wakacji, dużo słońca, wakacyjnych przygód i odpoczynku na łonie natury.

Monika Pietrzykowska